Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
BREITLING, Blackbird, Ref nr. A13350, serie nr. 50147, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk, ca 2000.
Visa varaKlockor Cartier
CARTIER, Tank, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, cert, januari 1987, box.
CARTIER, Santos, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, originallänk (defekt), extra länkbitar, ca 1987, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69174, serie nr. R472823, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk(2 extra länkbitar), ca 1988, box.
OMEGA, Genevé, Cal 1030, Serie nr 38631520, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1974, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster, Cal 1315, Serie nr. 40011742, herrur, stål, quartz, plexgilas, datum, defekt, ca 1978, metallänk ej original.
CONTINENTAL, Gulf Stream, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad boett, ca 1963, metalllänk ej original
LONGINES, herrur, cal 23 ZS, serie nr 11657091, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband ca 1961
LONGINES, herrur, cal 12.68 Z, serie nr 8606348, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1952, läderband
UNITAS, kronograf, herrur, cal venus, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad boett, (kronograf defekt), läderband, 1940-tal.
ASU, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, dag, datum, månad, skadad urtavla, sliten boett, läderband, 1950-tal
2 ST ZENITH, damur, stål, manuell, liten sekundvisare, gravyr + damur, 18K guld, manuell, liten sekundvisare, 1950-tal
Klockor Bvlgari
BULGARI, AT 29 GL, F.131/A, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, spänne 18K guld, läderband, box.
IWC, herrur, cal 853, serie nr. 1460587, boett nr. 1445674, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1958.