Avslutad | Klockor – Lördag 6 december 2003
TISSOT, herrur, stål, 30 mm, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal.
TISSOT, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1949.
OMEGA, herrur, cal 30 T2 PC, serie nr. 11151070, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, boett av Dennison, läderband, ca 1948.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, kronograf, Ref nr. CH 35 S, serie nr. L 4430, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, cert, juli 1996, box.
Klockor Oris
ORIS, XXL, Worldtimer, Ref nr. 690 7513 4061-MB, serie nr. 2118000, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, cert, sept 2001, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18038, Serie nr. 8338131, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, Presidentlänk, cert, juni 1984, box.
CARTIER, Vermeil, herrur, förgyllt silver, quartz, safirglas, läderband, ca 1998, box.
BREITLING, Pluton, Team 60, Ref nr A51038, serie nr. 10 0107/1000, herrur, stål, analog/digital, quartz, mineralglas, professionallänk, ca 1992
LONGINES, Dolce Vita, damur, stål, quartz, safirglas, liten sekundvisare, originallänk viklås, ca 1995
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, Capeland, Ref nr. MV 045216, Serie nr. 5225626, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2001, box.
ROYAL, Shock Stop, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad boett, länk 18K guld (ej original), längd 175 mm.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, CapeLand, Ref nr. MV 045216, serie nr. 4054168, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, april 2000, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013F, serie nr. 6133758, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, cert, juli 1980, box.
Visa varaKlockor Cartier
CARTIER, Tank Francaise, midsize, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, cert, mars 2003, box.
CARTIER, Tank Francaise, damur, stål, quartz, safirglas, originallänk, viklås, ca 1997, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 6827F, serie nr. 6711575, midsize, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk (4 st. extra länkbitar), ca 1981, box.