561 - 580 av 608
1...28293031 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGE, samt HÄNGE, 18K vitguld med diamanter samt pärlor.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 24,8 g. gravyr längd 19 cm.

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

ALLIANSRING, 18K guld med briljanter tot 0,20ct enl. gravyr ca W/VS, stl 17 mm.

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 1,55 ct, kuddslipad.

Utrop: 14 300 kr

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter tot 0,13ct enl. gravyr, ca W-TCR/VS, stl 18 mm.

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, 1,49 ct, ovalslipad.

Utrop: 13 900 kr

SET 18K vitguld med cubic zirkonia, collier, armband, örhängen, ring, stl 17 1/4 mm, vikt 61,8 g.

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,12 ct cirka H(W)/VS 2 stl 16 3/4 mm.

Utrop: 750 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver med trähandtag. svenska stämplar 1814 längd 42 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 400 kr

11 MATSKEDAR, silver tidigt 1800-tal. varierande modeller.

1 700 kr

Utrop: 1 200 kr

4 DESSERTSKEDAR samt 9 teskedar silver.

800 kr

Utrop: 900 kr

4+8 TESKEDAR, silver.

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 3 rader lås 18K vitguld med rubiner.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld med briljanter ca 0,19 ct samt rubin stl 16 1/4 mm.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 2 rader 5,4 mm diameter, lås 18K guld med syntetisk sten 73 cm.

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 6,2-8,9 mm diameter, lås med turmalin längd 47 cm.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,37 ct 1 sten skadad stl 16 1/4 mm.

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 3 rader koraller, lås 18K guld med diamanter.

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, korallkulor, lås 18K. längd 43 cm.

550 kr

Utrop: 600 kr

ÖRCLIPS, 18K guld med mabepärlor.

700 kr

Utrop: 800 kr