481 - 500 av 608
1...242526...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 2003

Klubbad för

BROSCH, silver och markasiter

275 kr

Utrop: 150 kr

PÄRLCOLLIER, barocka odlade pärlor 7½-8 mm, L=42 cm, silverlås med rosenslipad diamant + emalj, CGH, -41

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, granat ca 1,30 ct, stl 17 1/4+, vikt 4,4 gr, stämplad K.A 1952.

575 kr

Utrop: 600 kr

ARMRING, samt RING 18K guld med citriner.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, ask.

650 kr

Utrop: 350 kr

12 KAFFESKEDAR silver, lappmodell, ask.

750 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, lapis lazuli.

2 200 kr

Utrop: 2 300 kr

BROSCH, 18K vitguld med åttkantlsipade diamanter.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld, 14,2 gram, gravyr "IBM", från 1969, svenska.

Utrop: 1 200 kr

BROSCH, 18K guld, vikt 19,6 gram, 5 odlade halvpärlor.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

KEDJA/HÄNGE, medaljong med granater och plats för foto på baksidan, kedjan med röda glaspärlor.

800 kr

Utrop: 400 kr

6 KAFFESKEDAR 1 sillgaffel, silver, engelskt, ask.

Utrop: 400 kr

9 SKEDAR, silver, svenska.

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN 3,48 ct, ovalslipad.

Utrop: 10 600 kr

KEDJA + ARMBAND i silver, längd = 41 cm och 21 cm respektive

300 kr

Utrop: 300 kr

TURKOSCOLLIER, med lås i 18K guld, längd 58 cm.

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, doserad, 7½-3½ mm odlade, L=47 cm, silverlås.

Utrop: 1 600 kr

Accessoarer Pennor

2 CROSS-PENNOR guldpläterade, + en IBM slipsnål i 14K guld och förgylld metall, etui.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,60 ct, TW/VS, 5 odlade pärlor 5 - 6 mm diameter, längd 18½ cm, vikt 20 g.

Utrop: 5 900 kr

LEOPARDRING, 18K guld, 70 briljanter ca 1,00 ct, Cr/SI-P, 15 safirer, 2 smaragder, stl 17 3/4, V=6,4 gr.

3 300 kr

Utrop: 3 700 kr