201 - 220 av 608
1...101112...31 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 september 2003

Klubbad för

BROSCH, silver med oäkta pärlor.

150 kr

Utrop: 200 kr

RING, 14K guld med rosa briljanter ca 0,37 ct, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 3 200 kr

RING, 14K guld med ljus akvamarin samt gula briljanter stl 17 mm.

700 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver med ametister.

500 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter samt odlade pärlor.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Accessoarer Tändare

CARTIER TÄNDARE förgylld ref nr 284 62 x.

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld, bismarck, längd 20 cm, vikt 31,1 gram.

Utrop: 2 900 kr

KEDJA, 18K guld, doserad bismarck, längd 42 cm, vikt 21,7 gr.

1 700 kr

Utrop: 1 900 kr

BROSCH, 18K guld, rosett, Stigbert för Engelbert, Stockholm 1943, vikt 4,9 gram.

Utrop: 600 kr

7 KAFFESKEDAR, 3 teskedar, 2 serveringsdelar, silver, olika modeller.

500 kr

Utrop: 600 kr

DIVERSE, silver 6 delar.

250 kr

Utrop: 300 kr

Dosor-Etuier Etuier

ETUI, 14K guld , ungerska stämplar. Vikt 132 g.

Utrop: 6 400 kr

ARMBAND, ca 17-18K guld, pansarlänk, längd 21 cm, vikt 44,7 gram.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, ca 17-18K guld, vikt 6,4 gram.

Utrop: 600 kr

COLLIER, 18K guld, bismarcklänk med större framparti med 16 åttkantslipade diam ca 0,08 ct, L=44 cm, V=8 gr.

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld, briljanter ca 0,15 ct, W/SI, stl 16½

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld & vitguld, 7 briljanter ca 0,17 ct, W/VS-SI, stl 16 1/4+

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

RING, 18K guld, 34 åttkantslipade diamanter ca 0,17 ct totalt, stl 16.

750 kr

Utrop: 800 kr

KAFFEKANNA, silver med trähandtag, Adam & son 1845 höjd 21 cm.

2 400 kr

Utrop: 1 600 kr