421 - 440 av 445
1...212223 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 juli 2003

Klubbad för

KEDJA/HÄNGE, 18K guld / vitguld, hjärtan med briljanter tot ca 0,26ct W/VS, längd 40 cm, Engelbert.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

ARMBAND, 18K guld, Bismarck, L=21 cm, vikt 60,1 gr.

Utrop: 5 500 kr

SMARAGDCOLLIER 186 gram, 44 fasetterade opaka smaragder.

9 100 kr

Utrop: 9 000 kr

RUBINCOLLIER, 128 gram, 43 fasetterade opaka rubiner.

8 500 kr

Utrop: 9 500 kr

RING, platina med briljant ca 0,23ct ca W-TCR/P och åttkantslipade diamanter tot ca 0,06ct, stl 16 1/4

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserat 3,5-7 mm, lås silver.

Utrop: 600 kr

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 2 rader, doserat 3,5-7,5 mm, lås silver och paste.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 2 rader, doserat 4- 6,5 mm, lås silver.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

Accessoarer Pennor

PENNA, 18K guld, blyerts, ca 50-tal.

600 kr

Utrop: 500 kr

Accessoarer Tändare

TÄNDARE, Eversure, silver, 30-tal, gravyr.

200 kr

Utrop: 300 kr

COLLIER & RING i silver från Mexiko, ring med C.Z., (liten skada i kanten), collier med 8 mm kulor, L=86 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld med opal, vikt 7,4 g, stl 17 1/2 mm

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K guld med ametrin, vikt 10 g, stl 18 mm.

Utrop: 1 500 kr

HÄNGE, 18K guld med flerfärgad turmalin.

750 kr

Utrop: 800 kr

MALAKITCOLLIER längd 42 cm, lås förgyllt.

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,75 ct, TW(G)/SI1, stl 16 3/4.

Utrop: 18 500 kr

COLLIER, 18K guld, pansar, vikt 9,2 g, längd 50 cm.

Utrop: 750 kr

MATSILVER, 2 skedar samt kaktång, silver.

250 kr

Utrop: 300 kr

Ädelstenar Safirer

4 SAFIRER, 9,14 ct, "fantasifärger" (lila, rosa, gul och ljus orange/rosa).

Utrop: 6 900 kr