Avslutad | Klockor – Lördag 5 juli 2003
ROLEX, Orchid, serie nr. 671200, damur, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 170-173 mm.
ROLEX, Oysterdate, Ref nr. 6694, serie nr. 999287, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad boett, läderband, ca 1954.
Klockor Bucherer
BUCHERER, damur, bicolour, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 14238, serie nr. N199454, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk, cert, maj 1992, box.
FICKUR, ankarur, savonett, 14K guld, kvartsrepeter, kronograf, skadad urtavla, (repetition ur funktion) ca 1905, kedja, 18K guld, längd 275 mm, vikt 18.4 g, läderpåse, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, cal 23-300, Ref nr. 3543, serie nr. 1147644, boett nr. 2667141, 18K guld, manuell, safirglas, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1971, box.
CARTIER, Collisee, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, ca 1995, box, 1st extra läderband.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Jubilee Gold, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, metallänk, läderband, box.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2551.80.00, serie nr. 60404840, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, 2½ st extra länkbitar, cert, augusti 1999, box.
HELIMA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1965.
JAEGER-LE COULTRE, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, 1960-tal.
CARTIER, Panthère, damur, stål/guld, quartz, safirglas, originallänk (1-rad), viklås, ca 1990.
Klockor Universal
UNIVERSAL, herrur, Ref nr. 142100/21, serie nr. 2750749, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, ca 1970, box.
ROLEX, Explorer, Ref nr. 114270, serie nr. Y368155, herrur, stål, automatisk, safirglas, Oysterlänk, cert, januari 2003, box.
ROLEX, Yacht-Master, Ref nr. 168623, serie nr. P617118, midsize, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Oysterlänk, Ref nr. 78753, viklås, cert, november 2001, box.