Avslutad | Klockor – Lördag 5 juli 2003
OMEGA, Genève, herrur, stål, electronic, plexiglas, datum, defekt, läderband, ca 1973.
Klockor Ebel
EBEL, kronograf, Ref nr. 9134901, serie nr. 702, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, ca 1990, box.
ROLEX, GMT-Master, herrur, Ref nr. 16700, serie nr. S310180, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, Jubileelänk, cert, december 1994, box.
ROLEX, Oysterdate, Precision, Ref nr. 6694, serie nr. 3440391, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1972, MARKNADSVÄRDE : 11.000kr.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69173, serie nr. X192646, damur, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, ca 1992, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 8347215, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, diamanturtavla, Jubileelänk, ca 1985.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16014, serie nr. 6261838, herrur, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1980.
SMYCKEUR, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, briljanter, safirer, länk 18K guld.
OMEGA, herrur, cal 620, serie nr. 24571821, 18K vitguld (boett ej signerad), manuell, plexiglas (skadat), integrerad länk (ej original), längd 175 mm, ca 1968.
ROLEX, Bubble back, Ref nr. 5010, serie nr. 646586, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, renoverad urtavla, defekt uppdrag, servad nov 1996, läderband, 1940-tal.
Klockor Philippe Charriol
PHILLIPE CHARRIOL, damur, doublé, quartz, mineralglas, integrerad länk, oanvänd, ca 1995.
GRÜEN, herrur, bicolour, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, läderband, ca 1958.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2531.80.00, serie nr. 80162298, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, cert, november 2001, box.