381 - 400 av 504
1...192021...26 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 juni 2003

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 14,0 g. 1 berlock. Längd 18 cm.

Utrop: 1 100 kr

3 PAR ÖRHÄNGEN, 18K guld med skruv.

400 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 0,28 ct cirka H(W)/SI 1 stl 17 1/2 mm.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 18K guld doserad "Bismark" vikt 18,4 g. Längd 59,5 cm.

Utrop: 1 500 kr

KEDJA, 18K guld, längd 89 cm, vikt 78,3 gram.

Utrop: 7 200 kr

ARMBAND, 18K guld & vitguld, längd 20½ cm, vikt 31 gram.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

Accessoarer Övrigt

LORGNETTE, 18K guld, vikt 29 gram.

Utrop: 2 900 kr

SYSKONRING, 2 briljanter ca 0,40 ct totalt, W/SI, stl 17½, vikt 2,6 gram.

1 800 kr

Utrop: 1 900 kr

PÄRLCOLLIER, doserad, odlade och äkta pärlor, längd 76 cm, silverlås med opak safir.

Utrop: 1 100 kr

BRILJANT, 0,33 ct, H(W)/VVS2.

Utrop: 4 500 kr

KARAMELLSKÅL i silver, svensk från 1870, vikt 238,6 gr, höjd 16½ cm, bucklor.

700 kr

Utrop: 800 kr

GRÄDDKANNA i silver, svensk från 1854, höjd 9 cm, vikt 75 gram, mindre bucklor.

Utrop: 600 kr

MATSILVER, 1 stor slev, 2 matskedar, 1 kaktång, 1 sockertång, bl.a. från Danmark.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

MATSILVER, 1 ströare, 1 mindre och 1 större sked (den större stämplad 1893), 1 sockertång.

Utrop: 500 kr

BRILJANT, 0,30 ct, F(TW)/VVS1.

4 400 kr

Utrop: 5 100 kr

BRILJANT 0,34 ct, G(TW)/SI.

Utrop: 5 400 kr

2 BRILJANTER, 0,79 ct totalt, H(W)/VS.

Utrop: 11 500 kr

3 BRILJANTER, 0,99 ct totalt, F-G(TW)/IF-VVS.

Utrop: 25 000 kr

3 BRILJANTER, 0,98 ct totalt, J-K(Cr-TCa)/VS-SI.

Utrop: 11 500 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,67 ct cirka I(TCR)/VVS 2.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr