81 - 100 av 213
1...456...11 Gå till

Avslutad | Moderna – Onsdag 4 juni 2003

Klubbad för

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,28 ct, ovalslipad, IGI certifikat.

Utrop: 1 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,33 ct, ovalslipad, IGI certifikat.

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,34 ct, ovalslipning, IGI certifikat.

Utrop: 2 100 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,48 ct, ovalslipad, IGI certifikat.

Utrop: 2 200 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,58 ct, ovalslipad, IGI certifikat.

Utrop: 2 500 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, 1,86 ct, ovalslipad, IGI certifikat.

Utrop: 2 500 kr

COLLIER, 18K guld, 7 ovalslipade safirer ca 6,00 ct, vikt 30,5 gram, längd 42 cm.

Utrop: 5 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,87 ct, W/SI1, stl 15½.

Utrop: 20 000 kr

SERVIS, silver : KANNA , SOCKERSKÅL, BRICKA silver. Fischer , USA. Vikt 470 g.

Utrop: 2 500 kr

3 SKÅLAR, silver. K Andersson 1917, GAB 1947 samt Ceson Göteborg 1975.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

VINPROVARSKÅL, silver, Spanien 1900-tal. Diameter 9,5 cm Höjd 4 cm.

Utrop: 700 kr

SMÖRSNÄCKA, förgyllt silver Atkin Brothers Sheffield 1904 Längd 12 cm.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

PUNSCHBÄGARE, 12 st silver J Gottschalk 1950-63 hamrade.

Utrop: 2 700 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,48 ct crka G(TW)/IF.

Utrop: 14 500 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,54 ct cirka E(River)/VS 1.

Utrop: 17 000 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,49 ct cirka E(River)/VVS 1.

14 000 kr

Utrop: 15 500 kr

BRILANT, oinfattad, 0,48 ct cirka E(River)/VVS 1.

Utrop: 15 500 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,77 ct cirka G(TW)/VS 1.

Utrop: 22 000 kr

BRILJANT, oinfattad, 0,57 ct cirka G(TW)/VVS 2.

Utrop: 15 500 kr

BRILJANT, oinfattad 0,54 ct cirka F(TW)/VS 1.

Utrop: 14 500 kr