SAFIR, 1,28 ct, ovalslipad, IGI certifikat.
Utrop: 1 900 kr
SAFIR, 1,33 ct, ovalslipad, IGI certifikat.
Utrop: 1 500 kr
SAFIR, 1,34 ct, ovalslipning, IGI certifikat.
Utrop: 2 100 kr
SAFIR, 1,48 ct, ovalslipad, IGI certifikat.
Utrop: 2 200 kr
SAFIR, 1,58 ct, ovalslipad, IGI certifikat.
Utrop: 2 500 kr
SAFIR, 1,86 ct, ovalslipad, IGI certifikat.
COLLIER, 18K guld, 7 ovalslipade safirer ca 6,00 ct, vikt 30,5 gram, längd 42 cm.
Utrop: 5 000 kr
ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,87 ct, W/SI1, stl 15½.
Utrop: 20 000 kr
SERVIS, silver : KANNA , SOCKERSKÅL, BRICKA silver. Fischer , USA. Vikt 470 g.
3 SKÅLAR, silver. K Andersson 1917, GAB 1947 samt Ceson Göteborg 1975.
VINPROVARSKÅL, silver, Spanien 1900-tal. Diameter 9,5 cm Höjd 4 cm.
Utrop: 700 kr
SMÖRSNÄCKA, förgyllt silver Atkin Brothers Sheffield 1904 Längd 12 cm.
PUNSCHBÄGARE, 12 st silver J Gottschalk 1950-63 hamrade.
Utrop: 2 700 kr
BRILJANT, oinfattad, 0,48 ct crka G(TW)/IF.
Utrop: 14 500 kr
BRILJANT, oinfattad, 0,54 ct cirka E(River)/VS 1.
Utrop: 17 000 kr
BRILJANT, oinfattad, 0,49 ct cirka E(River)/VVS 1.
Utrop: 15 500 kr
BRILANT, oinfattad, 0,48 ct cirka E(River)/VVS 1.
BRILJANT, oinfattad, 0,77 ct cirka G(TW)/VS 1.
Utrop: 22 000 kr
BRILJANT, oinfattad, 0,57 ct cirka G(TW)/VVS 2.
BRILJANT, oinfattad 0,54 ct cirka F(TW)/VS 1.
Moderna
Onsdag 4 jun 2003
Moderna Smycken / Silver / Glas / Konsthantverk
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm