Avslutad | Klockor – Lördag 31 maj 2003
OMEGA, damur, cal 481, serie nr. 16152203, 18K vitguld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1960, metallänk ej original.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, integrerad länk, längd 193-196 mm, ca 1970.
OMEGA, Rätt Tidsur, cal 59-8D, serie nr. 9168204, boett nr. 9581250, trä/metall, manuell, skadad urtavla, ca 1940.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, 1970-tal, metallänk ej original.
Klockor Oris
ORIS, XXL kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, november 2002, box.
Visa varaKlockor Tag Heuer
HEUER, Monaco, Ref nr. CS2111, serie nr. 07179, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, cert, april 2001, box.
Klockor Sector
SECTOR, Diving Team, 1000 M, herrur, titan, automatisk, safirglas, datum, originallänk, bruksanvisning, box.
Klockor Hublot
HUBLOT, Ref nr. 1521.1, serie nr. 400053, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, gummiband, längd 152 10 72 + 152 10 72, viklås, ca 2001, box.
OMEGA, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, 7 st. diamanter, integrerad länk (ej original) längd 172-177 mm, box.
TAG HEUER, Link, Ref nr. WT141K, serie nr. QP9973, damur, stål, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter, diamantkrans, integrerad länk, viklås, ca 2001, box.
ZENITH, fickur, ankarur, 14K guld, monogram, gravyr, bucklor, kedja gulmetall, ca 1920, box.
OMEGA, Speedmaster, X-33, Ref nr. 3290.50.00, serie nr. 56157842, herrur, titan, quartz, safirglas, analog/digital, originallänk, ca 1999, servad februari 2003, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69178, serie nr. E505794, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, briljanturtavla, Presidentlänk, ca 1991.