Avslutad | Klockor – Lördag 5 april 2003
IWC, Da Vinci, Ref nr. 3750, serie nr. 2383690, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, evighetskalender, månfas, år, läderband, originalspänne 18K guld, ca 1988, fabrikservad mars 1999, box.
ROLEX, Precision, Ref nr. 3360, boett nr. 047342, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1940-tal, box.
OMEGA, damur, cal 482, serie nr. 17678096, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 177-181 mm, ca 1961.
OMEGA, Speedmaster, Ref nr. 3520.53.00, serie nr. 55376674, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, originallänk, ca 1998, box.
SABINA, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, datum, integrerad länk, längd 187 mm, total vikt 58g.
OMEGA, Seamaster multifunction, herrur, analog/digital, stål/guld, quartz, safirglas, integrerad länk, servad februari 2003.
JAEGER, bordsur, väckarur, gulmetall, 8-dagars, defekt uppdragskrona, 1950-tal.
OMEGA, Genève, cal 1481, serie nr. 36471318, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1976.
OMEGA, Genève, cal 1030, serie nr. 35849317, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1976.
SEIKO, kronograf, herrur, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, ca 1970, metallänk ej original.
CARTIER, VLC, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1990.
LONGINES, Conquest, V.H.P. herrur, titan/doublé, quartz, safirglas, datum, integrerad länk.