101 - 120 av 650
1...567...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 april 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K guld med odlade pärlor 8,5 mm skruvar.

600 kr

Utrop: 500 kr

RING, guld / silver med rosenstenar 1 glassten stl 17 1/2 mm.

Utrop: 2 000 kr

CARTIER Solglasögon med etui, fodral och certifikat, oanvända

1 900 kr

Utrop: 1 900 kr

DIVERSE, 18K /14K/silver/ emalj, 2 st ringar 1 st hänge/kedja

500 kr

Utrop: 600 kr

3 SKJORTKNAPPAR, förgyllda, 1873, originalask.

475 kr

Utrop: 400 kr

SKJORTKNAPPAR, 18K resp förgyllda, ametister.

325 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, 18K guld med kläppar, svenska stämplar 1919.

Utrop: 700 kr

LORGNETTE.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

LORDRING, 18K vitguld med safir ca 0,6 ct samt 2 briljanter stl 20 1/2 mm.

2 100 kr

Utrop: 1 800 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med briljanter ca 0,90 ct W/SI-P vikt 13 g. stl 21 3/4 mm.

Utrop: 6 000 kr

DIVERSE, 9 delar.

550 kr

Utrop: 600 kr

3 GRANATSMYCKEN.

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, med briljanter tot ca 0,23ct, stl 16,25 mm.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

RING, 18K guld med gammalslipade diamanter, storlek 16 3/4 mm

Utrop: 1 500 kr

ARMBAND, 18K guld "s-länk" med berlocker, vikt 16 g. längd 17 cm.

Utrop: 1 300 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" med berlocker vikt 23,4 g längd 18 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med syntetiska stenar skruvar.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE, hjärta med jade, 18K.

375 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 44,6 g. längd 18, 5 cm.

3 600 kr

Utrop: 4 000 kr

RING, samt ÖRHÄNGEN 18K guld med ametister 1 sten skadad.

800 kr

Utrop: 900 kr