361 - 380 av 650
1...181920...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 april 2003

Klubbad för

HÄNGE, 18K vikt 5,0 g 1946

400 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vikt 3.0 g 1875

2 200 kr

Utrop: 600 kr

BROSCH, 18K vikt 3.6 g 1865

400 kr

Utrop: 500 kr

HÄNGE, silver förgyllt

200 kr

Utrop: 300 kr

SILVERBÄGARE, 2 st 94.0 g

425 kr

Utrop: 400 kr

RING, 23K guld, 7,3 mm odlad pärla, 2 briljanter ca 0,40 ct, TW-W/VS, stl 20.

Utrop: 4 200 kr

GRANATSMYCKEN armband, 2 broscher, (en defekt), örhängen med skruvmekanism, 2 ringar 18K guld (1800-tal), några stenar saknas.

1 700 kr

Utrop: 1 500 kr

4 BROSCHER, i silver, 3 st med ametister och 1 med came´.

850 kr

Utrop: 800 kr

3 COLLIEER, en med sötvattenspärlor, en med grön kalcedon & en med agater.

250 kr

Utrop: 300 kr

12 ST FISKBESTICK, nysilver , etui. ca 1920.

850 kr

Utrop: 600 kr

2 RAGUSKEDAR, plated, England ca 1880. längd 32 cm.

650 kr

Utrop: 400 kr

FISKUPPLÄGGNINGSBEST 2 st, plated / ben, "price of Wales feathers" Mappin brothers ca 1880.

500 kr

Utrop: 600 kr

KANDELABER, silver 2 armar, Israel.

650 kr

Utrop: 700 kr

2 MILITÄRBORSTAR, silver Birmingham 1918, monogram

650 kr

Utrop: 400 kr

KAVAIRSET, silver/ glas, Portugal.

750 kr

Utrop: 600 kr

PEPPAR & SALTKAR, silver Birmngham 1906.

Utrop: 1 200 kr

FISKSPADE, silver London 1843. William Eaton.

Utrop: 2 300 kr

2 DIAMANTER, 0,60 ct totalt, briljantslipade, G(TW/VVS.

8 400 kr

Utrop: 8 300 kr

ARMBAND, 18K guld "pansar" vikt 5,0 g.

575 kr

Utrop: 400 kr

GRANATARMBAND, defekt.

800 kr

Utrop: 600 kr