221 - 240 av 650
1...111213...33 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 26 april 2003

Klubbad för

SOCKERSKÅL i silver, höjd 16 cm, (sockersked saknas), vikt 254 gram.

600 kr

Utrop: 700 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC reservoarpenna, gravyr, spets i 14K

Utrop: 900 kr

Accessoarer Pennor

2 RESERVOARPENNOR, Eversharp samt Pelikan.

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K vitguld, fantasi, vikt 19,5 g, längd 39 cm

1 400 kr

Utrop: 1 900 kr

SNUSFLASKA hanmålad på insidan, kinesisk, syrsa

Utrop: 800 kr

SNUSFLASKA, handmålad

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, med odlad sötvatenspärla, briljant ca 0,10 ct TW/SI, storlek 17 3/4 mm

750 kr

Utrop: 850 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant ca 0,10 ct, Wesselton (liten nagg i kanten), stl 16 1/4.

Utrop: 1 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljanter ca 0,24 ct totalt, W/VS, stl 17.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, 18K guld, pansar, längd 21 cm, vikt 52,8 gram.

4 200 kr

Utrop: 4 900 kr

DAM VÄSKOR, 2 st 1920 -tal metall

500 kr

Utrop: 600 kr

Kuriosa Trä

TEMPELSNIDERIER, kinesk, förgyllt trä

Utrop: 1 400 kr

Kuriosa Trä

KINESISK TRÄSNIDERI, förgylld

Utrop: 1 800 kr

ARMBAND, 18K guld, låset 14K, längd 20 cm, vikt 29,6 gram.

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, 18K guld med en rubin ca 0,05 ct & 2 diamanter ca 0,12 ct (gammalslipn), vikt 3,5 gram.

600 kr

Utrop: 700 kr

ARMRING, 14K guld, finska stämplar 13,3 g.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld med turkoser, stl 16, vikt 5,6 gram.

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld med rökkvarts, 2 stenar om totalt ca 3 ct, stift, vikt 3,2 gram.

350 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med 1 briljant ca 0,40 ct H(W)/SI 1 stl 20 mm.

Utrop: 7 900 kr

RING, samt örhängen, 18K guld med briljanter smaragder safirer samt rubiner.

Utrop: 7 900 kr