421 - 440 av 541
1...212223...28 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 mars 2003

Klubbad för

RING, 14K guld med lapis lazuli samt diamanter tot ca 0,05ct, stl 16 mm.

Utrop: 1 800 kr

RADBAND med koraller samt KEDJA med parfymflaska.

Utrop: 600 kr

RADBAND samt KEDJA.

450 kr

Utrop: 500 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, silver 3 delar, gravur i botten på kannan 1922.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 8,5 mm, längd ca 50 cm, med lås i förgyllt silver

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K guld, gul safir ca 2,50 ct, stl 15 3/4+, vikt 3,8 gram.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ARMRING, 14K guld, vikt 20,5 cm, ihålig, bucklor

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

CAMÉBROSCH, 14K guld, vikt 4,3 g

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med briljanter totalt ca 0,35 ct.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

Accessoarer Pennor

MONT BLANC, Meisterstück, nr 149, spets i 14K vitguld, längd ca 14,6 cm, ask

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor 5 rader.

2 800 kr

Utrop: 2 000 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor gråa, silverlås.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 4 odlade pärlor 5mm och 3½ mm, skruv- mekanism, vikt 2,3 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

ALLIANSRING, 18K guld & vitguld, 8 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ct, W/VS-SI, stl 17½, vikt 4,5 gram.

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 9K guld med tigerklor, skruvmekanism.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, came´, Riksby Guldsmedsverkstad Förening UPA, Stockholm, 1954, stl 16½.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, heliotrop, stl 18 3/4, vikt 3,7 gram, GD&Co, Malmö, 1945.

Utrop: 450 kr

COLLIER, 18K guld, doserad bismarck, längd 44 cm, vikt 28,4 gram.

Utrop: 2 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, skruvmekanism, vikt 5,6 gram.

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, 3 rosenslipade diamanter ca 0,40 ct, stl 17½+, vikt 3,8 gram.

Utrop: 1 300 kr