Avslutad | Klockor – Lördag 1 mars 2003
CHRONOMETRE SUISSE, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, ca 1940.
MONITOR, damur, 14K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, 1950-tal, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 76080, damur, stål, automatisk, safirglas, oysterlänk, ca 2000, box.
FICKUR, 14K guld, ankarur, liten sekundvisare, små bucklor, skadad, urtavla, ca 1930.
BREITLING, SuperOcean Professional, Ref nr. A17345, serie nr. 131898, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, professionallänk, cert, juli 2000, box.
TISSOT, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, integrerad omegalänk 18K vitguld, längd 155 mm.
LONGINES, Ref nr. L4.661.2, serie nr. 27472112, kronograf, herrur, doublé, automatisk, plexiglas, datum, läderband, cert, feb 2000, box.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, stål, manuell, plexiglas, alarm, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
OMEGA, Constellation, cal 561, serie nr. 23932658, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1968, box.
OMEGA, Speedmaster, Ref nr. 3513.30.00, serie nr. 56857970, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, bruksanvisning, ca 1999, box.
DAMUR, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1950-tal, länk 14K guld, längd 179 mm.
CERTINA, damur, 18K vitguld, manuell, safirglas, Omegalänk, 18K vitguld, längd 169-174 mm, ca 1968.
CERTINA, damur, 14K guld, quartz, safirglas, ca 1980, länk 18K guld, längd 180 mm, vikt 32,4 gram.