241 - 260 av 362
1...121314...19 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 mars 2003

Klubbad för

ÖRHÄNGEN & RING i 14K vitguld med 3 st 7½ mm odlade pärlor samt 6 briljanter ca 0,08 ct, stl 17½+, vikt 7,7 gram.

Utrop: 1 600 kr

RING, silver / akryl Lapponia stl 16 3/4 mm.

2 300 kr

Utrop: 1 200 kr

11 KAFFESKEDAR, silver GAB 1918.

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld med cabochonslipad grön turmalin ca 10,50 ct, stl 16 3/4, vikt 17,4 gram.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanter ca 1,00 ct totalt, W/VS1, stift.

19 000 kr

Utrop: 20 700 kr

ÖRHÄNGEN, silver, signerade Stigbert. H Engelbert 1953 skruvar.

Utrop: 400 kr

RING, 18K guld, Lapponia, Björn Weckström, "Amalthea", briljant 0,06 ct, TW/VS, stl 16, V=3,4 gram.

2 600 kr

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 briljanter ca 0,45 ct, TCa-Ca/SI, stift.

Utrop: 2 300 kr

KEDJA/HÄNGE, Hänge i 18K guld med briljant ca 0,35 ct, W/SI, kedja 9K guld, längd 37 cm.

Utrop: 4 000 kr

HÄNGE, 14K guld, barockformad Tahitipärla 15,6 x 17,3 mm, brilj + bag ca 0,80 ct, TCr-TCa/SI, V=8 gr.

Utrop: 7 600 kr

ÖRHÄNGEN & RING 14K guld, 3 Tahitipärlor 12½ mm, brilj + bag diam ca 1,50 ct, TCr-TCa/SI, stift, stl 15½, vikt 16,8 g.

Utrop: 16 500 kr

SMYCKESET, 4 delar, ring 9K guld, stl 15½+, resten double´, korall & jade, collier 48 cm, armband 21 cm.

Utrop: 3 900 kr

Glas Vaser

VAS, Kosta signerad LH höjd 8,5 cm.

Utrop: 400 kr

Glas Skålar

GLASSKÅL, signerad. 13 cm diameter.

Utrop: 350 kr

Glas Konstglas

3 GLASMINIATYRER Kosta Ulrika Hydman- Vallien Artist Collection

Utrop: 600 kr

Glas Vaser

2 ORREFORSVASER.

Utrop: 400 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, 9-10½ mm, ngt barocka, längd 40 cm, lås i förgyllt silver.

1 400 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, svarta, färgade, 10-12 mm, längd 41 cm, lås i förgyllt silver.

1 800 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, 3-färgad (svart, vit & champagne), lås i förgyllt silver, L=40 cm.

750 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, i silver med 2 safirer ca 0,60 ct totalt, samt åttkantslipade vita stenar, stift.

475 kr

Utrop: 500 kr