Avslutad | Klockor – Lördag 4 januari 2003
JAEGER-LE COULTRE, cal K885, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, läderband, ca 1970.
Klocktillbehör Omega
"THE MOON WATCH", bok, engelska, historik över Omega Speedmaster och samarbetet med NASA, 1995.
LONGINES, Conquest, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, safirglasbaksida, integrerad länk, cert, april 1997, box.
OMEGA, Speedmaster, Ref nr. 3520.53.00, serie nr. 55376674, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, månad, 24-timmarsvisning, originallänk, ca 1998, box.
CARTIER, Tank, förgyllt silver, mineralglas (skadat), ca 1984, MARKNADSVÄRDE: 3.000kr.
BREITLING, Emergency, Ref nr. E56121.1, serie nr. 4478, herrur, titan, quartz, safirglas, analog/digital, professionallänk, bruksanvisning, video, cert, maj 1998, väska.
Visa varaKlockor Omega
OMEGA, Genève, herrur, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, metallänk (ej original)..
OMEGA, Seamaster, GMT, Ref nr. 2534.50.00, serie nr. 60429453, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk ca 2001, box.
Klockor Doxa
DOXA, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, defekt, ca 1958, länk 18K guld, längd 151-165 mm.
LONGINES, damur, 18K vitguld, manuell, plexiglas, diamantkrans, integrerad länk, längd 172-176 mm, ca 1968, boett ej signerad.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. A13350, serie nr. 21919, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, pilotlänk, cert, juli 2002, box, oanvänd.