Avslutad | Moderna – Lördag 11 januari 2003
Klubbad för
RING, 14K vitguld, briljant ca 0,34 ct, TW/VVS2, 2 bag.slip dia ca 0,13 ct TW/VS, stl 16½, V=2,7 gr, certif.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, design Torun Bülow, damur, ref 226, stål, manuell, plexiglas, integrerad länk, påse, diameter 33mm.
BÄGARE / VAS, silver signerad Gustaf Jansson för CG Hallberg Stockholm 1955 Höjd 11 cm.
BRUDKRONA, silver förgylld hamrad yta Guldvaruhuset Stockholm 1949, höjd 8 cm, vikt 39.4g
RING, platina med navettslipad diamant ca 2.10 ct, I (TCR) /VVS 2, samt trapetslipad diamanter, stl 16 mm.