21 - 40 av 254
123...13 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 11 januari 2003

Klubbad för

RING, silver signerad Robbert. Stl 16 1/2 mm.

600 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, silver, skruvar signerade Robbert.

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, silver signerade Robbert. Skruvar.

Utrop: 350 kr

RING, silver signerad Theresia Hvorslev. stl 16 1/2 MM.

2 200 kr

Utrop: 700 kr

HÄNGE / KEDJA silver, Finland, ÖRHÄNGEN samt MANSCHETTKNAPPAR silver.

Utrop: 600 kr

Silver Etui

PUDERDOSA, silver, nyskick, fodral.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver, danska stämplar. längd 77 cm.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, samt armring, silver danska stämplar.

700 kr

Utrop: 600 kr

ARMRING, silver / emalj. Peru.

325 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, silver signared Robbert längd 18,2 cm.

Utrop: 350 kr

RING, silver med jade , öppen ring.

300 kr

Utrop: 350 kr

Dosor-Etuier Dosor

PUDERDOSA, silver Georg Jensen & Wendel signerad Sigvard (Bernadotte) gravyr.

1 300 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, stelt öppet, silver.

300 kr

Utrop: 350 kr

STENVÅG, 1 vikt fattas.

Utrop: 600 kr

COLLIER, smaragdkulor, längd 48 cm.

600 kr

Utrop: 600 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 diamanter ca 0,10 ct, stift

850 kr

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Övrigt

LÖSA STENAR SAMT förgyllt hänge. COLLIER.

300 kr

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Smaragder

2 LÖSA smaragder, totalt 1,20 ct

925 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 7-7,5 mm diameter, lås förgyllt silver längd 46 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

COLLIER, 18K guld / silver med 1 briljant.

850 kr

Utrop: 950 kr