RING, silver signerad Robbert. Stl 16 1/2 mm.
Utrop: 350 kr
ÖRHÄNGEN, silver, skruvar signerade Robbert.
Utrop: 450 kr
ÖRHÄNGEN, silver signerade Robbert. Skruvar.
RING, silver signerad Theresia Hvorslev. stl 16 1/2 MM.
Utrop: 700 kr
HÄNGE / KEDJA silver, Finland, ÖRHÄNGEN samt MANSCHETTKNAPPAR silver.
Utrop: 600 kr
PUDERDOSA, silver, nyskick, fodral.
COLLIER, silver, danska stämplar. längd 77 cm.
Utrop: 800 kr
COLLIER, samt armring, silver danska stämplar.
ARMRING, silver / emalj. Peru.
Utrop: 400 kr
ARMBAND, silver signared Robbert längd 18,2 cm.
RING, silver med jade , öppen ring.
PUDERDOSA, silver Georg Jensen & Wendel signerad Sigvard (Bernadotte) gravyr.
Utrop: 500 kr
COLLIER, stelt öppet, silver.
STENVÅG, 1 vikt fattas.
COLLIER, smaragdkulor, längd 48 cm.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 diamanter ca 0,10 ct, stift
LÖSA STENAR SAMT förgyllt hänge. COLLIER.
2 LÖSA smaragder, totalt 1,20 ct
Utrop: 900 kr
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 7-7,5 mm diameter, lås förgyllt silver längd 46 cm.
Utrop: 1 700 kr
COLLIER, 18K guld / silver med 1 briljant.
Utrop: 950 kr
Moderna
Lördag 11 jan 2003
Moderna Smycken / Silver / Glas / Konsthantverk
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm