101 - 120 av 593
1...567...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2002

Klubbad för

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 10,4 g längd 18 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk", vikt 11,1 g. längd18 ½ cm.

Utrop: 850 kr

DIVERSE, 13 delar, silver / metall 18K.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, safir ca 0,30 ct, briljanter ca 0,40 ct, TW/VS, stl 17.

Utrop: 2 900 kr

RING, 18K vitguld med smaragd , briljanter ca 0,43 ct, gravyr stl 16 mm, Lantz 1975.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,3 ct / P samt safirer stl 17 mm.

Utrop: 2 600 kr

RING silver med onyx, vikt 10 g, stl 17 1/2 mm

250 kr

Utrop: 300 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med diamanter ca. 0.08 ct. stl 17 mm, vikt 3.0 g

425 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, silver, CF Carlman, 1953.

Utrop: 250 kr

PORSLINSBROSCH, målning.

Utrop: 200 kr

SILVERSKÅL graverad, vikt 181 g, diameter 15 cm, höjd 8 cm, ljusstake höjd 8 cm

Utrop: 350 kr

BROSCH, 18K guld med grön sten, vikt 6.5 g

Utrop: 1 200 kr

RING, 18K guld med sten, stl 17 mm, vikt 2 g

Utrop: 600 kr

RING, 18K guld, stl 17 mm, vikt 3.0 g

Utrop: 400 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld med "N" i relief. Scenska stämplar.

Utrop: 1 200 kr

RING SAMT ÖRHÄNGEN i 18K vitguld, tot ca 0,18 ct ca TW/VS, storlek 16 1/4 mm.

Utrop: 1 400 kr

OMEGA, Genève, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1970, länk doublé ej original.

MANSCHETTKNAPPAR, guldsovereigns, Engelska nettovikt ca 15,9 g med förgyllda silver bakstycken

Utrop: 1 900 kr

ARMBAND, 18K vitguld, fantasi, L= 18 cm, vikt 33.0 g

Utrop: 4 400 kr

Silver Etui

ETUI, i silver, 346,4 gram.

725 kr

Utrop: 700 kr