481 - 500 av 593
1...242526...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2002

Klubbad för

COLLIER, 18K vikt 13.6 g Bismarck L= 45 cm skada

Utrop: 900 kr

ARMRING, 22K vikt 49.0 med glasstenar

Utrop: 3 500 kr

COLLIER, mittdel 18K guld 1800-tal oäkta kedja.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld, antikt längd 18,5 cm.

400 kr

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld / emalj emblem "HTF".

Utrop: 1 100 kr

BROSCH, 18K guld.

Utrop: 700 kr

GRANATSMYCKEN BROSCH SAMT ARMRING.

2 600 kr

Utrop: 1 400 kr

HÅRPRYDNADER, 3 st bärnsten samt glas.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, 18K guld med briljanter totalt ca 1,75 ct H(W)/VS längd 17,5 cm.

Utrop: 15 000 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18 k guld vikt 6.6 gram

550 kr

Utrop: 650 kr

DIVERSE, äkta och oäkta föremål

200 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Skjortknappar

SKJORTKNAPPAR, 18 k guld med pärlor

400 kr

Utrop: 450 kr

MANSCHETTKNAPPAR, 18 k guld med briljanter ca 0.50 ct totalt

Utrop: 3 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18 k guld roderade briljanter 1.00 ct totalt TW-VS/VS

Utrop: 7 700 kr

ARMBAND, stelt, 18K guld.

900 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18 k vitguld med safirer och briljanter

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, samt BROSCH, förgyllt silver / emalj samt safirer.

650 kr

Utrop: 400 kr

GRÄDDKANNA SAMT SOCKERSKÅL, SILVER.

Utrop: 700 kr

SKÅL SAMT 6 tallrikar, tenn.

Utrop: 600 kr

Silver Etui

2 ETUIER SAMT 6 askfat, silver.

Utrop: 900 kr