COLLIER, 18K vikt 13.6 g Bismarck L= 45 cm skada
Utrop: 900 kr
ARMRING, 22K vikt 49.0 med glasstenar
Utrop: 3 500 kr
COLLIER, mittdel 18K guld 1800-tal oäkta kedja.
Utrop: 350 kr
ARMBAND, 18K guld, antikt längd 18,5 cm.
Utrop: 500 kr
MANSCHETTKNAPPAR, 18K guld / emalj emblem "HTF".
Utrop: 1 100 kr
BROSCH, 18K guld.
Utrop: 700 kr
GRANATSMYCKEN BROSCH SAMT ARMRING.
Utrop: 1 400 kr
HÅRPRYDNADER, 3 st bärnsten samt glas.
Utrop: 450 kr
ARMBAND, 18K guld med briljanter totalt ca 1,75 ct H(W)/VS längd 17,5 cm.
Utrop: 15 000 kr
MANSCHETTKNAPPAR, 18 k guld vikt 6.6 gram
Utrop: 650 kr
DIVERSE, äkta och oäkta föremål
Utrop: 250 kr
SKJORTKNAPPAR, 18 k guld med pärlor
MANSCHETTKNAPPAR, 18 k guld med briljanter ca 0.50 ct totalt
Utrop: 3 200 kr
ÖRHÄNGEN, 18 k guld roderade briljanter 1.00 ct totalt TW-VS/VS
Utrop: 7 700 kr
ARMBAND, stelt, 18K guld.
ÖRHÄNGEN, 18 k vitguld med safirer och briljanter
Utrop: 2 800 kr
ARMBAND, samt BROSCH, förgyllt silver / emalj samt safirer.
Utrop: 400 kr
GRÄDDKANNA SAMT SOCKERSKÅL, SILVER.
SKÅL SAMT 6 tallrikar, tenn.
Utrop: 600 kr
2 ETUIER SAMT 6 askfat, silver.
Julklapps
Lördag 14 dec 2002
Smycken / Silver / Ädelstenar
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm