421 - 440 av 593
1...212223...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2002

Klubbad för

MATSILVER, 3 gafflar 2 skedar 1 serveringssked

Utrop: 700 kr

MATSILVER, tårtspade och syltsked iförgyllt silver plus ett antal mindre bestick i silver

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 3 par 18K, vikt 7,6 g.

Utrop: 700 kr

SKÅL, med lappländska motiv på in och utsidan

Utrop: 350 kr

ARMRING, 14K, vikt 17,9 g. Bucklor

Utrop: 1 200 kr

LÅDA, med råa halvädelstenar

425 kr

Utrop: 400 kr

CAMÉÖRHÄNGEN, 18K. skruvar.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, plus örhängen med emalj

500 kr

Utrop: 150 kr

PÄRLCOLLIER, med silverlås, en pärla saknas ca 52 cm långt

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, kors med granater samt KEDJA, 18K.

1 850 kr

Utrop: 1 100 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med 8 briljanter totalt ca 0,40 ct stl 17 1/4 mm Falköping 1997.

Utrop: 3 000 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 43,2 g. längd 20,5 cm bredaa 1,6 cm.

Utrop: 3 600 kr

ARMBAND, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,42 ct längd 18,7 cm.

Utrop: 4 800 kr

KEDJA, 18K guld "Venezia" vikt 36,2 g. längd 80 cm.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

ARMRING, 18K guld , vikt 54,1 g. Sundsvall 1939.

4 300 kr

Utrop: 4 900 kr

ARMBAND, 14K guld med pärlor.

300 kr

Utrop: 350 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitg, droppslip dia ca 0,95 ct, TCr-TCa(K) / VS2, & brilj ca 0,63, kedja Venezia 37 cm.

Utrop: 23 000 kr

KEDJA, 18K guld "ankar" vikt 19 g. längd 51 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 500 kr

KEDJA/ 2 HÄNGEN, 18K guld. Gravyr.

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 mediumslipad diamant ca 1,80 ct J(CR)/SI 1 stl 17 mm.

36 000 kr

Utrop: 39 000 kr