361 - 380 av 593
1...181920...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2002

Klubbad för

RING & ÖRHÄNGEN i 14K vitguld med briljanter ca 0,75 ct totalt, I-L(TCr-TCa)/SI, stl 17½, stift.

Utrop: 4 900 kr

RING & ÖRHÄNGEN i 14K vitguld med 3 briljanter ca 0,15 ct totalt, K-L(TCa)/SI, stl 17½, stift.

Utrop: 2 300 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, längd 20 cm, vikt 14,9 gram.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, längd 20 cm, vikt 9,9 gram.

700 kr

Utrop: 800 kr

RING, 18K guld, karneol med ingraverat sigill, stl 17 1/4, V=3,3 gr.

275 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld med cabochonslipad ametist, stl 16 3/4, vikt 7,4 gram.

400 kr

Utrop: 300 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 61,1 g. Längd 19 ½ cm Bredd 3,1 cm.

Utrop: 5 200 kr

ÖRCLIPS, 18K guld / vitguld.

1 300 kr

Utrop: 950 kr

ÖRCLIPS, 18K guld / vitguld med åttkantslipade diamanter samt safirer.

2 500 kr

Utrop: 2 900 kr

COLLIER, 18K vitguld med diamanter/P, 1 trasig samt rubiner.

Utrop: 4 500 kr

BROSCH, 18K guld med citrin svenska stämplar 1945.

Utrop: 1 700 kr

ARMRING, förgylld med ametister samt pärlor, 1800-tal.

1 600 kr

Utrop: 700 kr

2 SALTKAR, glas / silver med skedar. Svenska stämplar 1967.

1 300 kr

Utrop: 700 kr

3 GRANATSMYCKEN.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor doserade silverlås längd 48 cm.

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld "Bismarck" vikt 19,5 g. Längd 45 cm.

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K vituld / guld med 1 briljant ca 0,25 ct River /IF enl gravyr stl 17 ½ mm.

Utrop: 5 700 kr

ARMBAND, 18K guld & vitguld, flexibelt, 45 briljanter ca 0,70 ct totalt, TW/VS, V=47,1 gram.

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K vitguld med 1 briljant ca 0,06 ct TW/VVS enl gravyr stl 17 ½ mm.

750 kr

Utrop: 850 kr

COLLIER, silver, stavar & kulor, längd 75 cm, vikt 73,1 gram.

500 kr

Utrop: 500 kr