301 - 320 av 593
1...151617...30 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 14 december 2002

Klubbad för

CAMÉRING, 18K guld samt NÅL, 18K/ metall med camé.

600 kr

Utrop: 700 kr

STRÖSKED, silver, svenska stämplar 1872 samt SOCKERTÅNG silver.

700 kr

Utrop: 800 kr

ARMBAND, 18K vitguld "ankar" vikt 20,8 g. längd 19 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 900 kr

KLOCKKEDJA, 18K guld, vikt 19,8 g. längd 70 cm.

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 32,9 g. Längd 20 cm.

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt silver samt turkoser, troligen Ungern 1800-tal.

900 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, 18K guld, längd 42½ cm, vikt 50,0 gram.

Utrop: 4 100 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, 3 delar, ssilver Danmark.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, syntetisk korund, stl 16 1/4, vikt 4,2 gram.

325 kr

Utrop: 300 kr

LJUSSTAKAR, silver W A Bolin 1944 Höjd 6cm 1skev.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

BROSCH 18K guld .

725 kr

Utrop: 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 7-7½ mm, L=68 cm, lås saknas.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

PÄRLRAD, odlade pärlor, oträdda, ngt barocka, 6½ mm, L=40 cm, ej lås.

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 6,5-6,8 mm diameter silverlås längd 55 cm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18k vitguld med 2 briljanter totalt ca 0,12 ct.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18k guld med odlad pärla stl 16 mm.

600 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18K guld "x-länk" vikt 19,0 g längd 18 cm.

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor 2 rader, 9-9,5 mm diameter, lås 14K vitguld med briljanter Längd 39 cm.

Utrop: 32 000 kr

RING, 18K guld med odlad sötvattenspärla, handgjor Bengt Bellander Stockholm 16 ½ mm.

Utrop: 2 900 kr

CIGARRSNOPPARE, 14K guld / metall ryska stämplar.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr