Avslutad | Mässauktion – Söndag 10 november 2002
RING, platina, gammalslipade diamanter ca 1,80 ct, Champagne-TCr / SI-P, (små skador), stl 16 3/4.
ROLEX, Oyster Perpetual, Bubbleback, Ref nr. 2940, serie nr. 527687, herrur, stål, automatisk, plexiglas, oysterlänk, ca 1945.
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Bvlgari, Ref nr. BB 33 SGLD, serie nr. F 544, herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, ca 1997.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 69174, serie nr. E109215, damur, stål/vitguld, automatisk, safirglas, datum, jubileelänk, ca 1990.
RING, 18K vitguld med 1 ametist 11.16ct samt 94 briljanter 0.77ct ca W / VS, stl 17mm, vikt 9.5g.
CARTIER, 21, chronoscaph, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, integrerad länk stål/gummi, ca juni 2000, box.
CERTINA, Argonaut 280, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970, oanvänd.
BROSCH, 14K guld, rödguld & vitguld med brilj & gam- malslip dia ca 1,38 ct, TW/VS-SI, vikt 20,2 gr, originalbox.
OMEGA, Constellation, herrur, stål, electroquartz, safirglas, datum, originallänk, ca 1972.
CERTINA, Town & Country, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1972, oanvänd.
Klocktillbehör Breitling
BREITLING, Chronomat, 47mm, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, 1960-tal.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 briljanterca 0.50ct ca Cr - Cape / SI samt briljanter ca 0.30ct.
ROLEX, Oyster Perpetual Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. 9035822, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, briljanturtavla, skadad urtavla, jubileelänk, ca 1986.