Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2002
Klockor Ebel
EBEL, Beluga, Ref nr. 866960, serie nr. 42103053, damur, 18K guld, quartz, safirglas, integrerad länk, viklås, servad november 2002, box.
RACINE, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, bucklor, integrerad länk, längd 170 mm, 1930-tal.
PORTOS, damur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1930-tal, metallänk ej original.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, cal 23-300, Ref nr. 3562/1, 18K guld, integrerad länk, cert, 1974.
ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Ref nr. 18078, serie nr. 9460785, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, dag, datum, diamanturtavla, presidentlänk, cert, mars 1987, box.
GENÈVE, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, läderband.
Klockor Oris
ORIS, XXL, Worldtimer, Ref nr. 690 7513 4061-MB, serie nr. 2118000, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, cert, sept 2001, box.
TISSOT, Stylist, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, länk 18K guld, längd mm, ej original.
CRISTALONIC, herrur, digital, stål, quartz, går ej, metallänk ej original, 1970-tal.
TISSOT, Stylist, herrur, 18K guld, quartz, länk 18K guld, längd 181 mm, bruttovikt 63,0 g.
Klockor Sector
SECTOR, Expander 135, kronograf, herrur, stål/gummi, quartz, mineralglas, datum, integrerat gummiband, cert, maj 2000, box.