Avslutad | Klockor – Lördag 7 december 2002
BREITLING, Chronomat, Blackbird, Ref nr. A13353, serie nr. 539598, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, pilotlänk, oanvänd, cert, nov 2002, box.
Klockor Baume&Mer
BAUME & MERCIER, damur, 18K guld, manuell, plexiglas (skadat), bucklor, integrerad länk, längd mm.
MONDAINE, "Hotelplan", herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, läderband, oanvänd, ca 1992.
PROMOTIONUR, "Volvo S40", kronograf, herrur, vitmetall, quartz, mineralglas, datum, läderband.
Klockor Facit
FACIT, herrur, 30 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, plastband, oanvänd, ca 1973.
MONDAINE, "Volvo", kronograf, herrur, bicolour, quartz, mineralglas, originallänk, Nr 169/1000, oanvänd, ca 1996.
MONDIA, Friendship, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, plastband, ca 1970, oanvänd.
CERTINA, Revelation, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970, oanvänd.
Klockor Fleurier
FLEURIER, Watch, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, läderband, oanvänd, ca 1970.
CERTINA, New Art, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, länk 18K guld, längd 167-176 mm, extra länkbit.
Klockor Nilax
NILAX, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, x-länk 18K guld, längd 165 mm, vikt 20,6 g.
OMEGA, damur, 18K gul/vitguld, quartz, safirglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 179-185 mm, totalvikt 42.4 g, ca 1980.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, integrerad länk, 1970-tal, box.
Klockor Piaget
PIAGET, damur, 18K guld, manuell, safirglas, diamanturtavla, integrerad länk, längd 189 mm.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 69178, serie nr. 8289044, damur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, jubileelänk, ca 1985.
ZENITH, herrur, cal 126, verk nr. 3952735, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1950-tal.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2262.50.00, serie nr. 57715901, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, cert, januari 2002, box.