81 - 100 av 402
1...456...21 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 9 november 2002

Klubbad för

SET ÖRHÄNGEN SAMT HÄNGE, 18K guld med briljanter ca 1,5 ct samt rubiner.

Utrop: 13 800 kr

PÄRLCOLLIER, sötvattenspärlor, doserade 9,4-4,5 mm samt keshipärlor, lås, 18K / silver rosenstenar. längd 44 cm.

Utrop: 7 900 kr

RING, 18K vitguld, handgjord, gammalslipade diam ca 0,75 ct (liten skada), stl 15½, vikt 7,1 gr.

3 000 kr

Utrop: 1 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, gammalslipade diam ca 0,50 ct totalt, stl 17½, vikt 3,0 gr.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld med syntetisk korund stl 17 1/4 mm.

500 kr

Utrop: 600 kr

ARMRING, 18K guld med pärlor. lagningar.

Utrop: 1 200 kr

COLLIER, 18 k guld vikt 7 gram

725 kr

Utrop: 400 kr

BROSCH, metall med koraller samt jade, COLLIER med granater.

1 150 kr

Utrop: 550 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,14 ct.

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

COLLIER, onyxkulor, lås 14K L=50 cm.

375 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, bärnsten, doserat.

400 kr

Utrop: 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med en mediumslipad diamant ca 0,28 ct, W / SI2, stl 17, V=3,4 gr

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

12 KAFFESKEDAR, silver, "prins Albert". Etui.

950 kr

Utrop: 700 kr

11 KAFFESKEDAR, silver GAB 1918.

Utrop: 600 kr

10 SKEDAR, silver.

Utrop: 700 kr

2 SERVERINGSBESTICK, silver finska stämplar 1946.

Utrop: 400 kr

3 ST serveringsbestick, finska stämplar 1928.

Utrop: 350 kr

4 DELAR, serveringsbestick silver. Finska stämplar.

Utrop: 350 kr

LITEN BÄGARE i silver, tillv 1845, svensk, 26,9 gram.

550 kr

Utrop: 450 kr

Silver Etui

DOSA, liten trekantig dosa i sterling silver med blå emalj, insidan förgylld.

1 300 kr

Utrop: 350 kr