Avslutad | Klockor – Lördag 2 november 2002
Klockor Svalan
SVALAN, herrur, cal ETA 717, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, formverk, ca 1950.
Klockor Ulysse Nardin
ULYSSE NARDIN, herrur, serie nr. 530761, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, 1950-tal.
TISSOT, Seastar Seven, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, x-länk med stav 18K guld, längd mm.
HERRUR, 30 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, går ej, läderband, ca 1932.
BREITLING, kronograf, cal Venus 170, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad boett, 1940-tal.
SEIKO, kronograf, herrur, stål, manuell, plexiglas, dag, datum, ca 1970, metallänk ej original(defekt lås).
FICKUR, ankarur, savonett, 18K guld, bucklor, ca 1910, kedja 18K guld, längd 410 mm, box.
Klockor Rado
RADO, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, ca 1955, metallänk ej original, box.
OMEGA, Constellation, herrur, cal. 561, serie nr. 21290422, stål, automatisk, plexiglas, datum