241 - 260 av 472
1...121314...24 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 november 2002

Klubbad för

Klockor Ebel

EBEL, Sportwave, Meridian, Ref nr. E9122641, serie nr. 95500223, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, världstidvisning, läderband, viklås, bruksanvisning, oanvänd, box.

Utrop: 9 500 kr

ROLEX, Oyster-Royal, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, missfärgad urtavla, läderband, ca 1958.

7 000 kr

Utrop: 8 000 kr

ROLEX, Yacht-Master, Ref nr. 168622, serie nr. A724667, midsize, stål/platina, automatisk, safirglas, datum, oysterlänk, cert, januari 2000, box.

Utrop: 45 000 kr

BREITLING, Callistino, Ref nr. B52045.1, serie nr. 27920, damur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, rouleauxlänk stål/guld, cert, april 1999, box.

12 000 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Yema

YEMA, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, 1960-tal.

Utrop: 350 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Bubbleback, Ref nr. 2940, serie nr. 527687, herrur, stål, automatisk, plexiglas, oysterlänk, ca 1945.

Utrop: 16 000 kr

CARTIER, VLC, nr. 18 053376, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband.

Utrop: 4 400 kr

CARTIER, Tank, damur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, läderband, ca 1990.

Utrop: 3 500 kr

CARTIER, Tank Francaise, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, juli 1997, box.

11 500 kr

Utrop: 14 000 kr

Klockor Corum

CORUM, "Twenty dollar", herrur, 18K guld, manuell, safirglas, ( fjäder defekt ), integrerad länk, längd 189-194 mm, cert, februari 1977, etui.

Utrop: 39 000 kr

OMEGA, fickur, ankarur, silver, 1920-tal.

500 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, ankarur, vitmetall, 1930-tal.

Utrop: 600 kr

LONGINES, fickur, ankarur, silver, bucklor, ca 1915.

Utrop: 600 kr

Klockor Chopard

L.U.C, fickur, ankarur, förgyllt silver, bucklor, ca 1905.

Utrop: 400 kr

RIGOLETTO, fickur, ankarur, silver, ca 1920.

Utrop: 500 kr

FICKUR, ankarur, silver, bucklor, 1920-tal.

300 kr

Utrop: 350 kr

300 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, "jaktur", ankarur, silver skadad boett, nyckel.

600 kr

Utrop: 700 kr

Klockor Waltham

"W.H. WIGHTMAN, East Kirkbu", Waltham, fickur, silver, ca 1900.

600 kr

Utrop: 700 kr

ZENITH, fickur, ankarur, stål, ca 1940.

700 kr

Utrop: 800 kr