301 - 320 av 338
1...151617 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 21 september 2002

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

1 Rysk träask bemålad "St. Göran och draken"

425 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

7 Tennsoldater ryttare till häst (tidigt 1900-tal)

500 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par 5-armade ljuskandelabrar i mässing

Utrop: 4 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par staffordshirehundar i porslin (1 av dessa har en nagg på högra tassen)

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Runt bord på 3 ben

900 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Keramikvas Nittsjö KG

50 kr

Utrop: 100 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Krus rörstrand blå-vit 13 cm

650 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

6 Koppar med fat och 6 assietter Blå Måsen Bing och Gröndal

1 750 kr

Utrop: 1 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Etsning Westman "Visby, Norder gravar" 12,5x16cm

Utrop: 200 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Spegel i träram 45x27cm

250 kr

Utrop: 350 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Såsslev i silver

275 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Lampfot i porslin "krinoliner"

Utrop: 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasskål Sven Palmqvist Orrefors "något naggad"

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Etsning Elis Wallin "Visby stad, strandgatan" 15x18cm

Utrop: 750 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Äkta matta kaukasus 130x85 cm

12 500 kr

Utrop: 650 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Äkta matta bochara Pakistan 125x75 cm

425 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Par malmljusstakar 12,5cm

350 kr

Utrop: 450 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Spansk Florett med skadad skida

Utrop: 2 500 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Trähäst h. 16cm. Vikt 5,5g

200 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Pärlarmband 2-radigt med 18k lås (pärla i låset saknas) 20 cm

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr