241 - 260 av 284
1...12131415 Gå till
Just nu klubbas Klockor i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Moderna – Lördag 12 oktober 2002

Klubbad för

RING, 14K guld med 1 dropp slipad briljant ca 0,50 ct H(W)/P1, stl 16 1/2 mm.Spricka.

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K guld med briljanter totalt ca 0,8 ct samt cabochon slipad rubin, stl 16 mm.

Utrop: 8 500 kr

BÄGARE i silver, tillv GAB 1955, vikt 147 gram, höjd 13½ cm.

500 kr

Utrop: 600 kr

COLLIER, silver46 cm.

1 300 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, gummi med lås samt framdel 18K briljant samt diamanter troligen Gunilla Lantz.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, silver / guld stl 15 3/4 mm.

Utrop: 700 kr

COLLIER, samt ÖRHÄNGEN, 18K guld med briljanter samt rubiner.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,35 ct stl 16 mm.

Utrop: 2 700 kr

ARMRING, sterlingsilver.

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, silver signerade UIla Faleij. handgjorda.

Utrop: 400 kr

ARMBAND, silver / förgyllt.

Utrop: 350 kr

2 PAR ÖRHÄNGEN, silver.

Utrop: 400 kr

ARMRING, 18K guld med cz, vikt 86 g.

Utrop: 7 000 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,13 ct samt smaragder stl 16 mm.

Utrop: 1 700 kr

10 HÄNGEN, stenar.

350 kr

Utrop: 400 kr

ARMBAND, 18K guld, längd 20 cm, vikt 62,4 gram.

Utrop: 5 800 kr

ÖRHÄNGEN, SAMT HÄNGE, 14K guld med lapis lazuli samt briljanter.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter.

1 750 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K guld med briljanter 0,32 ctv stl 17,5 mm.

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljant ca 0,20 ct, W/SI, stl 17 1/4, vikt 3,2 gram. cert.

Utrop: 1 900 kr