81 - 100 av 283
1...456...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 september 2002

Klubbad för

MATSILVER, 10 skedar, 10 gafflar, 9 knivar

3 300 kr

Utrop: 3 300 kr

COLLIER, 2 st, bärnsten.

250 kr

Utrop: 300 kr

RING, 18K guld, månsten, tillv 1958 av Juvelerare AB J Petterssons Eftr i Sthlm, stl 16 ½.

500 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, smaragd ca 1,30 ct, briljanter ca 0,85 ct tot, TW/VS, tillv Sthlm 1975, stl 17 3/4.

7 000 kr

Utrop: 7 500 kr

BROSCH, silver signerad Wiwen Nilsson "A AF T".

2 700 kr

Utrop: 2 300 kr

SET HÄNGE samt ÖRHÄNGEN, 22K guld safirer samt briljanter.

2 500 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld med briljanter totalt ca 0,23 ct vikt 5,5 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter stl 16 1/2 mm.

Utrop: 700 kr

Smycken Slipshållare

SLIPSHÅLLARE, 18K guld / metall baksida

500 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE LAPPONIA i 18K guld, tillv 1942, 2,1 gram.

700 kr

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, handgjorda äkta rosa safirer ca 0,50 ct totalt, stift.

1 500 kr

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld & vitguld, 2 ljusblå äkta safirer, ca 0,10 ct totalt, handgjorda, stift.

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade dia- manter ca 0,15 ct tot, W/P, stift.

1 000 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, silver / emalj, Borgila 1957.

1 350 kr

Utrop: 350 kr

COLLIER, koraller.

1 050 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 9,0 g.

650 kr

Utrop: 600 kr

2 KEDJOR, 18K vikt 6,7 g.

550 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH, förgylld samt SIGILL silver.

425 kr

Utrop: 200 kr

DIVERSE, 10 delar, korall, ben natursten.

425 kr

Utrop: 350 kr

DIVERSE, 61 delar.

525 kr

Utrop: 350 kr