21 - 40 av 243
123...13 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 24 augusti 2002

Klubbad för

Pantvaror Glas, porslin

3 Glasvaser ,Orrefors , kosta

650 kr

Utrop: 900 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 Glasvas sign . Tapio Wirkkala

900 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Glas, porslin

1 askfat kosta ( Relief )

175 kr

Utrop: 400 kr

Pantvaror Glas, porslin

3 skålar kosta , nagg

325 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Glas, porslin

3 konstglas Kosta , U H W , B W , K E.

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Glas, porslin

4 kristallvaser , Orrefors

550 kr

Utrop: 800 kr

Pantvaror Glas, porslin

5 Glasföremål Kosta m,m

425 kr

Utrop: 600 kr

1 Etsning sign.i plåten Rembrandt 1644 ( 10+14,5 )

17 500 kr

Utrop: 10 000 kr

1 Färglitografi Gustav Rudberg ( 43+60 )

650 kr

Utrop: 700 kr

Pantvaror Antikt silver

2 antika silverskedar ( 1804, 1834)

375 kr

Utrop: 300 kr

Pantvaror Guld med äkta stenar

1 Damarmbandsur 18k tissot

800 kr

Utrop: 400 kr

1 Alliansring med dia ( tot. 0,52 ct. ) stl.18 mm. Vikt 4,5g

2 600 kr

Utrop: 3 000 kr

1 Ring vg. 18k 18,5 mm. Vikt 4g

425 kr

Utrop: 300 kr

1 Ring 18k med dia ( tot c:a 0,12 ct. ) stl. 19 mm. Vikt 5,5g

1 000 kr

Utrop: 750 kr

1 Fickur 18k skad.

950 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Guldmedalj. Vikt 58g

3 000 kr

Utrop: 4 000 kr

1 Armband 18k med dia ( tot. c:a 1 ct. ) 17 cm.. Vikt 84,5g

600 kr

Utrop: 12 500 kr

1 Armlänk 18k med dia ( tot c:a 0,26 ct. ) 21 cm.. Vikt 86,5g

5 000 kr

Utrop: 8 000 kr

1 Ring 18k med dia ( tot c:a 0,80 ct. + färgsten ) stl. 21,5 mm. Vikt 21,5g

4 700 kr

Utrop: 6 500 kr

Pantvaror Grovt guld

1 Örhänge 21 k. Vikt 10,5g