Avslutad | Klockor – Lördag 7 september 2002
Klockor Facit
FACIT, unisexmodell, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, plastband, ca 1970, oanvänd.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT6202, Nr. 1127, herrur, stål, analog/digital, manuell/quartz, safirglas, originallänk, cert, februari 2001, box.
BREITLING, Blackbird, kronograf, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, pilotlänk, cert, 1998, box.
Visa varaKlockor Rolex
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 1002, serie nr. 4134501, herrur, stål, automatisk, plexiglas, oysterlänk, ca 1975.
Klockor Ebel
EBEL, 1911 Senior, Ref nr. 9187916, serie nr. 75501730, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, box.
Klockor Halda Fickurfabrik
HALDA, fickur, 18K guld, ankarur, verk A, No 6294, bucklor, år 1898, originaletui.
OMEGA, Seamaster, Ref nr. 2297.80.00, serie nr. 60033157, kronograf, herrur, titan/guld, automatisk, safirglas, datum, heliumventil, originallänk, cert, mars 2000, box.
OMEGA, Genève, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, nylonband, 1970-tal.
CARTIER, VLC, Ref. 590003, Serie nr. 041324, herrur, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband.
OMEGA, Seamaster, cal 352, serie nr. 13542673, herrur, stål, hammarautomat, plexiglas, läderband, ca 1953.
"WALLERIUS i Norrköping", fickur, spindelur, vitmetall, skadad urtavla, ca 1820, nyckel.