Avslutad | Klockor – Lördag 7 september 2002
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, Ref nr. 16013, serie nr. R205453, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, briljanturtavla, jubileelänk, ca 1988.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. 81950 A, serie nr. 18798, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, rouleauxlänk, ca 1987, box.
Klockor Patek Philippe
PATEK PHILIPPE, Nautilus, Ref nr. 4700/051, serie nr. 1534928, cal E19C, damur, 18K guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, cert juli 1994, box.
DAMUR, 18K guld, manuell, plexiglas, 6 st. briljanter, bucklor, går ej, integrerad länk, 1930-tal, box.
BREITLING, Crosswind, Ref nr. B13055, serie nr. 5294, kronograf, herrur, bicolour, automatisk, safirglas, datum, cert, maj 1997, UTC, Ref nr. B70174, serie nr. 0582, 24-tim, bicolour, quartz, safirglas, cert, feb 2001, pilotlänk, box.
DIVERSE KLOCKOR, 11 st. damur, 13 st herrur, 2 st. digitala väckarur, vissa defekta.
ROLEX, Yacht-Master, Ref nr. 16628, serie nr. P616729, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, datum, pärlemorurtavla med diamanter och safirer, oysterlänk, cert, april 2001, box.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 9300, kronograf, herrur, stål, quartz, mineralglas, integrerad länk, bruksanvisning, ca 1992.
OMEGA, De Ville Tonneau, Ref nr. 4503.51, serie nr. 60268729, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, cert, december 1999, box.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Chronolink, Ref nr. WT6202, Nr. 1539, herrur, stål, analog, manuell, digital, quartz, safirglas, originallänk, cert, mars 2002, box.
Visa varaKlockor Certina
CERTINA, DS Nautic, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, okt 2001, box.
Klockor Georg Jensen
GEORG JENSEN, Ref nr. 351, herrur, doublé, quartz, mineralglas, läderband, box.
Klockor Oris
ORIS, BC3, kronograf, Ref nr. 674 7511 41 64 MB, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, originallänk, cert, maj 2002, box.
OMEGA, herrur, cal 265, serie nr. 12952261, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.
OMEGA, Genève, cal 613, serie nr. 29239792, herrur, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
LONGINES, herrur, cal 12.68 Z, serie nr. 8800607, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1952.