201 - 220 av 406
1...101112...21 Gå till

Avslutad | Pant – Lördag 20 juli 2002

Klubbad för

1 Ring med diam. ca 0,36ct 14k stl. 19. Vikt 1,8g

1 600 kr

Utrop: 2 000 kr

1 Ring med diagrus 18k vg stl. 17. Vikt 2,5g

425 kr

Utrop: 250 kr

1 Halskedja och armband bismarck 18k 45+18 cm. Vikt 11,1g

Utrop: 1 000 kr

1 Ring med dia.grus 18k 0,03ct stl. 13,5. Vikt 2,8g

400 kr

Utrop: 300 kr

1 Lornjett 18k C.G Hallberg skadat glas. Vikt 42,5g

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

1 Halskedja 38cm vg med hänge med dia. ca 0,10ct 18k. Vikt 4,09g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

1 Armband 18k x-länk med stav 17,5 cm. Vikt 14,8g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

6 Kaffeskedar Rosenholm i silver

650 kr

Utrop: 550 kr

1 Tesked i silver 1800-tal

50 kr

Utrop: 50 kr

1 Armband x-länk med syntet rubin 18k 21,5cm. Vikt 149,8g

Utrop: 12 000 kr

1 Ring med vit sten 18k stl. 18k. Vikt 4,3g

300 kr

Utrop: 400 kr

1 Ring med syntetsafir och diam 18k stl. 16,5. Vikt 4g

750 kr

Utrop: 750 kr

1 Armband rg vg 18k 18cm. Vikt 11,3g

Utrop: 900 kr

2 Halskedjor (av) 2 släta ringar stl. 19, 1 hänge 18k. Vikt 13,5g

Utrop: 1 050 kr

1 Bägare, 1 kopp, 1 dosa, 1 fat med gallerkant (allt i silver) gravyrer finns

500 kr

Utrop: 900 kr

4 Supkoppar i 23k förgylld mässing från Skultuna med etui

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

6 Teskedar i silver (gravyr), 1 äggkopp i silver

300 kr

Utrop: 300 kr