Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2002
OMEGA, Seamaster, cal 562, serie nr. 22274807, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1966, länk 18K guld, längd 202 mm, totalvikt 70.3 g.
HEUER, Autavia, kronograf, cal 12, herrur, stål, automatisk, mineralglas, datum, tryck-knapp defekt, metallänk ej original, cert, november 1976.
OMEGA, Speedmaster, Mark II, cal 861, serie nr. 30581131, kronograf, herrur, stål, manuell, originallänk, ca 1971.
Klockor Movado
MOVADO, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, 1950-tal, integrerad länk, längd 188 mm, totalvikt 22.5 g.
FICKUR, ankarur, silver, dag, datum, månad, månfas, bucklor, skadad urtavla, ca 1910.
Klockor Oris
ORIS, Ref nr. 1964603, herrur, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, gummiband, viklås, cert, nov 2000, box.
OMEGA, Seamaster, De Ville, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, gravyr, ca 1968, metallänk ej original.
ATIRA PLANA, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1959, går ej.
TISSOT, Sestar Seven, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, gravyr, ca 1980, metallänk ej original.
TISSOT, Autoclub Actualis, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1975.
LE COULTRE, armbandsur, doublé, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, läderband, 1950-tal.