Avslutad | Klockor – Lördag 5 oktober 2002
OMEGA, Officer, cal. 26.5 T3, serie nr. 9469187, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1950, perlonband.
OMEGA, Genève, damur, manuell, plexiglas, integrerad länk (ej original), längd 168-173 mm, 1960-tal.
MUNDUS, kronograf, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, läderband, 1950-tal.
GÜBELIN, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk, längd 161-165 mm, box.
RUBINSTAR, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, ca 1968, länk 18K guld, längd 200 mm, totalvikt ca 88.9 g.
OMEGA, Constellation, cal 564, serie nr. 27266893, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1967.
GENEVA, Sport, herrur, vitmetall, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1970.
Klockor Gucci
GUCCI, Ref nr. 5300M, herrur, doublé, quartz, mineralglas, pärlemorurtavla, läderband, ca 1990, oanvänd, box.
Klockor Svalan
SVALAN, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, 1940-tal, metallänk ej original.
VIKING-SPORT, Spirofix, herrur, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1959.
REVUE-SPORT, herrur, 27 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, 1940-tal, metallänk ej original.
TISSOT, damur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, gravyr, skadad urtavla, 1940-tal, metallänk ej original.
TAG HEUER, 6000, Ref nr. WH 5114-K1, serie nr. 134834, herrur, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, cert, mars 2000, box.