161 - 180 av 283
1...8910...15 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 27 juli 2002

Klubbad för

RING, 23K guld med briljant ca 0,18 ct stl 19 mm.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K vitguld med 3 briljanter totalt ca 0,74 ct H-I(W-TCR)/SI stl 19 1/2 mm.

7 100 kr

Utrop: 7 500 kr

RING, 18K vitguld med briljanter totalt ca 1 ct 1 sten defekt stl 17 mm.

Utrop: 5 100 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING, 18K vitguld med smaragd ca 0,61 ct samr brijlanter ca 0,30 ct stl 18 3/4 mm.

2 800 kr

Utrop: 3 500 kr

ARMRING, förgylld med pärlor samt fingerborg silver.

Utrop: 600 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver utan skaft, silver stämplad CAL 1854.

850 kr

Utrop: 500 kr

DIVERSE, 30 delar, bl a silver , emalj, agatscarabée, mosaik.

700 kr

Utrop: 850 kr

ARMRING, 18K guld stämplad Stockholm 1851.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

KEDJA/HÄNGE, vitguld / guld med mediumslipade diamanter samt rosenstenar ca 1910. ca 0,45 ct.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

BROSCH, 18K guld / emalj. Lars Larsson, Göteborg 1861. bucklor.Metallnål.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

KEDJA, 18K guld "Pansar" vikt 13,4 g.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

Accessoarer Övrigt

HÅRSPÄNNE, 18K guld, gravyr 1961.

Utrop: 950 kr

KEDJA/HÄNGE, 18K guld med malakit.

Utrop: 1 100 kr

GRANATARMBAND

2 200 kr

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, doserade pärlor.

Utrop: 700 kr

HÄNGE, silver / emalj med äkta (flertalet) samt oäkta stenar, berylldubblett i mitten, antikt.

3 000 kr

Utrop: 2 300 kr

BROSCH KORS, 18K guld samt granater. Metallnål.

950 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, 18K guld / silver med rosenstenar samt syntetisk safir, silverkedja.

Utrop: 1 100 kr

2 ARMBAND, 18K guld. Vikt 13,5 g.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, 18K guld, antikt. L=19,5 cm.

Utrop: 1 100 kr