GRANATBROSCH.
Utrop: 700 kr
GRANATARMBAND.
Utrop: 1 400 kr
GRANATCOLLIER.
Utrop: 1 700 kr
ARMBAND, 14K guld 3 färgat L=17,5 cm. Vikt 22,0 g.
ARMBAND, 18K guld stämplad G Dahlgren, Malmö 1928.
Utrop: 1 200 kr
KEDJA, 18K guld "pansar", vikt 12,1 g. L=70 cm.
Utrop: 1 100 kr
RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,16 ct stl 17 3/4 mm.
PÄRLRING, 18K guld med odlad pärla stl 17 3/4 mm.
Utrop: 400 kr
RING SAMT ÖRHÄNGEN 18K guld stl 17 3/4 mm.
Utrop: 500 kr
2 KLOCKKEDJOR, silver, antika svensk stämpel 1903.
Utrop: 350 kr
ÖRHÄNGEN, med 2 briljanter totalt c 0,22 ct. snurrebuss fattas.
Utrop: 1 600 kr
ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 45,1 g. L=20 cm.
Utrop: 3 700 kr
ARMBAND, 18K guld med safirer, pansarlänk, vikt 54 g, längd 21 cm.
Utrop: 5 700 kr
ARMBAND, 18K guld, vikt 55,7 g, längd 18,5 cm.
RING, 18K guld, filigranarbete, vikt 7,3 g, stl 17 mm.
GRANATCOLLIER förgyllt.
ARMBAND, förgyllt silver med karneol, kinesiskt, längd 17,5 cm.
COLLIER, 18K guld med rökkvarts, vikt 23 g, längd 48 cm.
Utrop: 2 900 kr
ARMRING, 18K guld med elefanthår, vikt 47 g.
Utrop: 5 100 kr
ARMBAND, 18K guld, vikt 16,3 g, längd 21,5 cm.
Klassiska
Lördag 29 jun 2002
Smycken / Silver / Ädelstenar
Läs mer
Klubbauktion
Klubbas i Stockholm