1 - 20 av 396
123...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 29 juni 2002

Klubbad för

GRANATBROSCH.

650 kr

Utrop: 700 kr

GRANATARMBAND.

2 800 kr

Utrop: 1 400 kr

GRANATCOLLIER.

3 400 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, 14K guld 3 färgat L=17,5 cm. Vikt 22,0 g.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

ARMBAND, 18K guld stämplad G Dahlgren, Malmö 1928.

Utrop: 1 200 kr

KEDJA, 18K guld "pansar", vikt 12,1 g. L=70 cm.

950 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,16 ct stl 17 3/4 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

PÄRLRING, 18K guld med odlad pärla stl 17 3/4 mm.

550 kr

Utrop: 400 kr

RING SAMT ÖRHÄNGEN 18K guld stl 17 3/4 mm.

450 kr

Utrop: 500 kr

2 KLOCKKEDJOR, silver, antika svensk stämpel 1903.

650 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, med 2 briljanter totalt c 0,22 ct. snurrebuss fattas.

2 100 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K guld "Bismarck" vikt 45,1 g. L=20 cm.

Utrop: 3 700 kr

ARMBAND, 18K guld med safirer, pansarlänk, vikt 54 g, längd 21 cm.

5 000 kr

Utrop: 5 700 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 55,7 g, längd 18,5 cm.

Utrop: 5 700 kr

RING, 18K guld, filigranarbete, vikt 7,3 g, stl 17 mm.

Utrop: 1 100 kr

GRANATCOLLIER förgyllt.

1 500 kr

Utrop: 1 100 kr

ARMBAND, förgyllt silver med karneol, kinesiskt, längd 17,5 cm.

800 kr

Utrop: 500 kr

COLLIER, 18K guld med rökkvarts, vikt 23 g, längd 48 cm.

Utrop: 2 900 kr

ARMRING, 18K guld med elefanthår, vikt 47 g.

4 500 kr

Utrop: 5 100 kr

ARMBAND, 18K guld, vikt 16,3 g, längd 21,5 cm.

Utrop: 1 600 kr