Avslutad | Klockor – Lördag 6 juli 2002
VASA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1940.
OMEGA, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, gravyr, går ej, ca 1951, läderband.
BELINDA, Nautilus, herrur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1968, metallänk ej original.
TITANIC, herrur, vitmetall (sliten boett), hammarautomat, plexiglas, läderband, ca 1950.
OMEGA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 162-166 mm, ca 1965.
OMEGA, Constellation, cal. 505, serie nr. 15763356, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1953.
Klockor Sjöö Sandström
SJÖÖ & SANDSTRÖM, Serie 1, herrur, No 707, stål, automatisk, safirglas, datum, läderband, ca 1995, oanvänd, box.
FICKUR, ankarur, savonett, 18K guld, bucklor, ca 1910, kedja 18K guld, längd 410 mm, box.
Klockor Record
RECORD, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, timvisare skadad, 1930-tal.
Klocktillbehör Omega
BOK, "The moon watch", historik över Omega Speedmaster och samarbetet med NASA, inbunden, engelska.
HELVETIA, damur, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 164-168 mm, ca 1960, box.
BREITLING, Chronomat, Ref nr. B13050.1, Serie nr. 208702, kronograf, herrur, bicolor, automatisk, safirglas, datum, läderband, ca 1995, box.
Klockor Audemars Piguet
AUDEMARS PIGUET, damur, Nr. B13420, 18K guld, manuell, skadad urtavla, integrerad länk, längd 169-173 mm, box.