21 - 40 av 399
123...20 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 maj 2002

Klubbad för

SOLGLASÖGON, luxottica.

Utrop: 300 kr

SOLGLASÖGON, Armani.

400 kr

Utrop: 400 kr

Smycken Smaragdring

SMARAGDRING, 18K guld med smaragder samt diamanter tot ca 0,22ct ca W/VS, stl 17 1/4mm, vikt 4 g.

Utrop: 2 600 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,43 ct H(W)/VS 2 stl 16 mm.

Utrop: 6 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med briljant ca 0,57 ct H(W)/VVS stl 17 1/2 mm.

11 000 kr

Utrop: 12 500 kr

KEDJA, 18K guld "ankar", vikt 18,1 g. L=45,5 cm.

1 400 kr

Utrop: 1 600 kr

ARMBAND, 18K guld "ankar", vikt 10,8 g. L=20 cm.

Utrop: 950 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K guld med 2 briljanter totalt ca 0,43 ct H(W)/VVS.

5 400 kr

Utrop: 5 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld med 4 odlade pärlor samt 6 briljanter totalt ca 0,15 ct.

1 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med åttkantslipade diamanter totalt ca 0,22 ct "A" samt blå stenar 20 1/2 mm

3 000 kr

Utrop: 3 500 kr

PÄRLCOLLIER, guldlås odlade grå och vita orientaliska pärlor L = 60 cm, ask Carlman

Utrop: 6 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld med grå pärlor samt brilj. ca 0,12 ct. ca W/VS skruvmek, ask Carlman

1 600 kr

Utrop: 1 700 kr

SILVERSKÄRP, stämplat Siam sterling silver del fattas

650 kr

Utrop: 500 kr

FRUKTKNIVAR, 12 st silver Hallberg ask

Utrop: 900 kr

MATSILVER, 12 st skedar 509 g gravyr

Utrop: 1 100 kr

MATSILVER, 4 delar silver förgyllda 1882, gravyr

Utrop: 900 kr

MATSILVER, 10 st skedar 407 g 1 st lagad, antika

Utrop: 1 000 kr

OPALRING, 18K vitguld ( tråd lös) opaldublett med 12 brilj. ca 0,60 ct ca W/VS stl. 17 3/4 mm

7 100 kr

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vikt 3.6 g stl. 17 mm

400 kr

Utrop: 500 kr

RING, 18K vikt 12.8 g ametist stl. 19 1/4 mm

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr