361 - 380 av 399
1...181920 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 25 maj 2002

Klubbad för

RING, 14K vitguld med diamanter tot ca 0,46ct ca CR-TCA/SI, stl 17 mm.

3 925 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K guld med 3 briljanter tot ca 0,76ct ca TCR/P, stl 17 1/2 mm.

Utrop: 4 600 kr

RING, 14K vitguld med odlad pärla samt diamanter tot ca 0,10ct, stl 15 1/2 mm.

950 kr

Utrop: 900 kr

KEDJA, 18K guld, vikt 12,6 g, längd 40 cm.

Utrop: 1 400 kr

BROSCH, DRÄKTSPÄNNE metall med emalj, diameter 4cm, 7 cm, fornnordiskt motiv.

Utrop: 400 kr

Silver Soppslev

SOPPSLEV, silver, finska stämplar 1913. L=34 cm. gravyr.

Utrop: 1 400 kr

STRÖSKED samt marmeladsked, silver ryska stämplar 1800-tal. gravyr.

Utrop: 700 kr

8 SERVERINGSBESTICK silver, gravyr, finska stämpla samt GAB.

750 kr

Utrop: 900 kr

12 DESSERTSKEDAR, silver, "finsk snäck", finska stämplar 1931-32 gravyr, etui.

Utrop: 1 200 kr

12 MATSKEDAR, silver "finsk snäck", finska stämplar 1929. gravyr.

Utrop: 1 600 kr

SKEDAR, 6 st, silver, finska stämplar, gravyr.

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld med briljant ca 1,52 ct L-M(TC-CAPE) /VS samt 2 safirer stl 17 3/4 mm.

Utrop: 55 000 kr

RING, vitguld med briljanter tot ca 0,25ct ca TCR/SI, stl 16 3/4 mm.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

12 KAFFESKEDAR silver, etui.

Utrop: 800 kr

MATSILVER, 6 uppläggningsgafflar, förgyllt silver, etui.

950 kr

Utrop: 700 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 14K guld med safir samt diamanter tot ca 0,55ct ca TCR-CR/SI, stl 16 1/4 mm.

Utrop: 5 900 kr

COLLIER, 18K guld, fantasi, längd 43,5 cm, vikt 43 gram.

Utrop: 3 900 kr

BROSCHER + HÄNGE, 2 broscher i silver, 2 broscher i metall, 1 hänge i metall med granater.

300 kr

Utrop: 350 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 briljant ca 0,32 ct H(W)/VS, ytlig repa, stl 17 mm. Stigbert för Engelbert.

Utrop: 3 600 kr

3 COLLIER, turkos, snäckskals- pärlor.

Utrop: 450 kr