Avslutad | Exklusiva – Lördag 26 oktober 2002
Klockor Piaget
PIAGET, herrur, Ref nr. 9352 D2, Serie nr. 324815, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk, längd 194 mm, total vikt 100.8 g, 1970-tal, box.
KEDJA/HÄNGE, 18K vitg, droppslip dia ca 0,95 ct, TCr-TCa(K) / VS2, & brilj ca 0,63, kedja Venezia 37 cm.
CLIP, platina med rubiner tot ca 2,40 ct, briljanter, åttkant- och bagettslipade diamanter tot ca 11 ct, ca W/VS-P, (några stenar har små skador), vikt 18 g.
CARMOSÉRING, 18K guld / silver med 9 briljanter totalt ca 0,75 ctH- I(W-TCR)/SI stl 17 3/4 mm. Gravyr.
ENSTENSRING, 18K guld med 1 briljant ca 1,18 ct J-K(CR-T CAPE) / SI 1 stl 17 mm.
CARMOSÉRING, 18K guld / silver med 7 briljanter totalt ca 0,60 ct H-I(W-TCR)/VS stl 16 3/4 mm.
ENSTENSRING, 18K vitguld med 1 gammalslipad diamant ca 5,10 ct L(TCAPE)/SI 2 samt 6 diam stl 18 1/4 mm H Strömdahl 1957, 6,3gr
Smycken Medaljong
ANTIK MEDALJONG, 14K guld, gammalslip diam ca 0,27 ct tot, TW, emalj, V= 44 gr, kedja 18K, 60 cm.