Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002
TISSOT, seastar, herrur, doublé, automatisk, mineralglas, dag, datum, metallänk ej original.
ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust, "Turn-O-Graph", Ref nr. 1625, Serie nr. 2754722, herrur, stål/guld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1970.
Klockor Raymond Weil
RAYMOND WEIL, Ref nr. 5722, damur, doublé, quartz, mineralglas, läderband, ca 1990.
Klockor Record
RECORD, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, timvisare skadad, 1930-tal.
IWC, cal C.401, Serie nr. 1733305, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1960, servad maj 2002.
OMEGA, Seamaster, cal. 565, Serie nr. 24313267, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, datum, läderband, ca 1963, tavla renoverad.
OMEGA, Seamaster, cal 562, Serie nr. 20044214, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1963.
OMEGA, Seamaster, cal. 344, Serie nr. 13276533, herrur, guld på stål, automatisk, plexiglas, liten sekund-visare, skadad urtavla, skadad boett, läderband, c:a 1954.
OMEGA, Seamaster, cal. 266, Serie nr. 13276533, herrur, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, metallänk ej original, c:a 1952.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, herrur, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, sliten boett, läderband, 1950-t.
HERRUR, doublé (20mic), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, 1930-tal.
OMEGA fickur, ankarur, silver, cal. 40.6 LT2.15P, Serie nr. 7161105, bucklor, c.a 1930.
Klockor Atlantic
ATLANTIC, Timeroy CS, kronograf, herrur, gulmetall, manuell, plexiglas, datum, läderband, ca 1960.
ZENITH, herrur, cal. 2532 C, Serie nr. 6386685, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, ca 1960, metallänk ej original.