281 - 300 av 455
1...141516...23 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002

Klubbad för

FICKUR, ankarur, svarteloxerad, mekanisk, ca 1910.

Utrop: 1 100 kr

FICKUR, ankarur, silver, dag, datum, månad, månfas, bucklor, skadad urtavla, ca 1910.

Utrop: 2 700 kr

FICKUR, ankarur, skelett, 18K guld, oanvänd, ca 1990.

Utrop: 8 500 kr

ROA WATCH CO, fickur, ankarur, silver.

Utrop: 700 kr

NERO, fickur, ankarur, vitmetall, kronograf.

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, "Gust Östman Örnsköldsvik", ankarur, metall, kvartsrepeter, tidigt 1900-tal.

Utrop: 3 200 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 6284, Serie nr. 11358, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, läderband, box.

Utrop: 20 000 kr

ROLEX, Oyster Speedking Precision, Ref nr. 6020, Serie nr. 776718, herrur, doublé, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.

Utrop: 7 500 kr

CERTINA, blue ribbon, herrur, stål, automatisk, plexiglas, metallänk ej original.

Utrop: 350 kr

ZENITH, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1920, läderband.

Utrop: 21 000 kr

LONGINES, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, läderband, ca 1920.

Utrop: 33 000 kr

LONGINES, herrur, 14K guld, manuell, plexiglas, läderband, 1920-tal.

Utrop: 20 000 kr

FICKUR, ankarur, silver, gravyr, ca 1840, kedja gulmetall, nycklar.

Utrop: 600 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, savonett, Serie nr. 3605934, boett nr. 403262, silver, timvisare saknas, går ej, ca 1888.

Utrop: 900 kr

LEPINE, Paris, fickur, spindelur, 40 mm, silver, skadad urtavla, ca 1800.

600 kr

Utrop: 700 kr

LE ROY, Paris, fickur, No 5559, silver, skadad urtavla, defekt, ca 1800, balans saknas.

Utrop: 700 kr

FICKUR, cylinderur, 14K guld, bucklor, defekt, ca 1900, kedja gulmetall.

Utrop: 800 kr

JOSH DENTON & CO, London & Hull, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, timvisare saknas, kedja silver, nyckel, ca 1800.

800 kr

Utrop: 900 kr

GEO BIEFIELD, London, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, skadad boett, gravyr.

600 kr

Utrop: 700 kr

"WALLERIUS i Norrköping", fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, ca 1820, kedja silver, nyckel.

Utrop: 650 kr