Avslutad | Klockor – Lördag 1 juni 2002
FICKUR, ankarur, silver, dag, datum, månad, månfas, bucklor, skadad urtavla, ca 1910.
ROLEX, Oyster Perpetual, Ref nr. 6284, Serie nr. 11358, herrur, 18K guld, automatisk, plexiglas, läderband, box.
ROLEX, Oyster Speedking Precision, Ref nr. 6020, Serie nr. 776718, herrur, doublé, manuell, plexiglas, läderband, 1950-tal.
ZENITH, herrur, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, ca 1920, läderband.
Klockor Waltham
WALTHAM, fickur, savonett, Serie nr. 3605934, boett nr. 403262, silver, timvisare saknas, går ej, ca 1888.
LE ROY, Paris, fickur, No 5559, silver, skadad urtavla, defekt, ca 1800, balans saknas.
JOSH DENTON & CO, London & Hull, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, timvisare saknas, kedja silver, nyckel, ca 1800.
GEO BIEFIELD, London, fickur, spindelur, silver, skadad urtavla, skadad boett, gravyr.