Avslutad | Klockor – Lördag 4 maj 2002
OMEGA, damur, cal 244, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1953, länk 18K guld, längd 168 mm, totalvikt 19.6 g.
OMEGA, herrur, cal 266, serie nr. 13703939, 18K guld, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, ca 1954, länk 18K guld, längd 196 mm, totalvikt 74.7 g.
TAG HEUER, F1, Ref nr. WA1219, herrur, stål/plast, quartz, mineralglas, datum, plastband, cert, juni 1997, box.
BREITLING, ChronoColt, Ref nr. A53035, Serie nr. 30656, kronograf, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, Professionallänk, cert, juli 1998, box.
ROLEX, Oyster Perpetual, Daytona, Ref nr. 16528, Serie nr. L703072, kronograf, herrur, 18K guld, automatisk, safirglas, Oysterlänk, ca 1990.
TISSOT, Seastar, kronograf, herrur, stål/doublé, quartz, safirglas, datum, läderband.
IWC, damur, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, bucklor, gravyr, ca 1927, metallänk ej original.
FICKUR, 35 mm, cylinderur, 18K guld, emaljbaksida, minutvisare saknas, defekt, 1830-tal, nyckel.
Klockor Ebel
EBEL, Sportwave, Ref nr. E6187531, serie nr. , herrur, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad länk, viklås, oanvänd, ca 1999.
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 6917, Serie nr. 7031068, damur, stål/vitguld, automatisk, plexiglas, datum, Jubileelänk, ca 1982, box
SEIKO, Hi-Beat, damur, stål, automatisk, plexiglas, datum, ca 1965, metallänk ej original.